Rodzina w praktyce
Bycie tatą to najważniejsza rola w moim życiu
Właśnie czytasz

Zadzwoń do mamy

Zadzwoń do mamy

dziecko pisze na murze momChociaż jest setki kilometrów stąd, chociaż w wielu sprawach się z nią nie zgadzasz, chociaż czasem nie możesz się z nią dogadać – dziś zadzwoń do niej. Zadzwoń do swojej mamy.

Mając małe dzieci i czując się prawdziwym mężczyzną, staram się wpoić dzieciom, że ich mama jest najważniejsza na świecie. Okazując szacunek swojej żonie, partnerce – matce moich dzieci – pokazuję, jak bardzo jest ważna jest ich mama. Dziś jest jednak wyjątkowy dzień. Dzień, w którym wszystkie mamy mają swoje święto, a w przedszkolach dostają laurki i kwiaty. To pewne. Poleją się łzy, łzy radości i wzruszenia. To dziś mamy na całym świecie, choć zmęczone pracą i obowiązkami, będą szczęśliwe jak nigdy i uśmiechnięte. Tak będzie co roku, puki dzieci są jeszcze małe.

Ale ja nie dam dziś swojej mamie kwiatów, nie dam laurki, nie poniosę ciężkiej torby z zakupami. Mieszka daleko. Nie widujemy się prawie wcale. Nie zawsze mam czas zadzwonić i zapytać co słychać, jak zdrowie. I chociaż mam już prawie 40 lat, to wciąż jestem jej dzieckiem. Jestem wciąż dla niej ważnym, kimś o kim zapewne myśli i martwi się o mnie. Ja to wiem i czuję. Czasem nie znoszę jej gadania i rad, o które nie prosiłem. Czasem długo się nie odzywam i nie dzwonię, czasem po prostu zapominam… ale nie dziś.

Zadzwoń do mamy póki jeszcze możesz

Bartek

  • Mieszkam 17 000 kilometrów od mojej mamy, aż ciężko w to uwierzyć. Już dzwoniłam ;)

  • Andrzej

    Ja mieszkam od mojej mamy 10 kilometrow. Nasze relacje może nie są na najlepszym poziomie, ale zawsze to mama i szacunek sie należy. Trochę dziwne uczucie skoro moja córka ma ponad poltora roku, a moi rodzice byli u nas ze 4 razy..

  • Kamil

    A ja często dzwonię do mamy 😊 lubię z nią rozmawiać. Choć w dzień mamy wolałem się z nią spotkać. Szkoda że nie każdy tak może

  • Niedawno zmarła moja babcia, mama mej mamy. Moja rodzicielka bardzo to przeżyła, długo o tym rozmawialiśmy. W końcu powiedziała „Radek, ja już nie jestem dzieckiem. Dopóki żyła moja mama to wciąż gdzieś wyobrażałam się jako mała dziewczynka. Teraz to przepadło.” Jesteśmy dziećmi, dopóki mamy rodziców. Ważne jest aby o nich dbać, bo kiedyś na pewno odejdą. Rozmowa to podstawa, nawet jeśli to chwila na „cześć i do usłyszenia”. W końcu robimy tyle bezproduktywnych czynności, czy zadzwonić jest tak trudno?

Made with   | Motyw: RWP Start by Bartek - napisałem sobie sam. Copyright © 2014-2017. All right reserved.