„WordPress 4. Instalacja i zarządzanie” – dla każdego

WordPress 4 - Instalacja i zarządzanie

„WordPress 4. Instalacja i zarządzanie”

Jak zapewne wiecie, często pomagam Wam przy drobnych problemach z blogami opartymi na WordPress. Czasem to drobna zmiana czcionki, czasem mała podpowiedź jeżeli chodzi o szablon lub jego drobna zmiana, a czasem to nawet instalacja wszystkiego na hostingu. Ale jest książka, dzięki której każdy z Was może zdobyć potrzebną wiedzę na temat działania WordPress w wersji 4, jego instalacji i zarządzania, a nawet wiele więcej. Ta książka to „WordPress 4. Instalacja i zarządzanie” wydawnictwa Helion.

Podręcznik dla każdego

Przyznam szczerze, że podręcznik autorstwa Łukasza Wójcika Magdaleny Bródbardzo mnie zaskoczył i to pozytywnie. Chociaż ja z łatwością wszystko robię sam, to w książce znalazłem kilka ciekawostek, o których nie miałem pojęcia, a sama książka pozwala każdemu chętnemu krok po kroku przejść od samodzielnej instalacji WordPress (zarówno na domowym komputerze w celach edukacyjnych, oraz na serwerze – hostingu), poprzez dokładny opis panelu zarządzania, konfiguracji, instalowania wtyczek, motywów, wgrywania obrazów i załączania ich do wpisów, zarządzania komentarzami użytkowników, aż do podstaw SEO dla bloga. W dodatku każdy etap jest ilustrowany zdjęciami i przystępnym opisem. Z książki dowiemy się również o różnicach pomiędzy „stronami”, a „wpisami” w WordPressie, oraz o tworzeniu instalacji sieciowej – multisite. Nie zabrakło też podstawowych informacji o bezpieczeństwie bloga. Dla bardziej dociekliwych jest też rozdział o tworzeniu motywów dla WordPress, z którego dowiemy się przede wszystkim jakie pliki motywu odpowiadają za wyświetlenie danej zawartości.

Dla kogo jest ta książka?

Jak wspomniałem na początku, książka „WordPress 4. Instalacja i zarządzanie” jest dla każdego, kto chce spróbować swoich sił z blogowaniem opartym o silnik WordPress. Jednak najbardziej na niej skorzystają osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z blogowaniem opartym na WordPress. Ilość informacji nie przytłacza, forma jest przystępna nawet dla początkujących, a ilustracje dokładnie pokazują to, o czym jest mowa. Na chwilę obecną zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest to najlepsza i najbardziej aktualna pozycja na rynku dotycząca WordPress w wersji 4, w języku polskim. Z drugiej strony w chwili obecnej mamy już wersję WordPress 4.3.1 (w chwili pisania tego posta), więc mogą pojawić się pewne różnice. Różnice te jednak nie powinny mocno wpłynąć na pomoc, jaką oferuje ta książka początkującemu.

Jak kupić?

Książka jest dostępna zarówno w formie papierowej, jak i w formie e-booka. Można ją kupić w większości księgarń internetowych, oraz na stronie wydawnictwa Helion. Możecie skorzystać z linków poniżej. Bo kupić warto – bez dwóch zdań.

Na stronie wydawcy Helion możecie też zobaczyć spis treści i przeczytać fragment.

WordPress 4. Instalacja i zarządzanie - okładka

WordPress 4. Instalacja i zarządzanie - okładka tył

P.S. Książkę otrzymałem jakiś czas temu od Magdaleny Bród jako nagrodę w konkursieNa blog Magdy, http://finansenaobcasach.info/warto zaglądać, bo jest to blog o finansach osobistych okiem kobiety, a ja jestem tam bardzo częstym gościem.