W jedności siła

w jedności siła

W jedności siła

Wczoraj pisałem wam o tym jak poczułem się Oszukany przez bank. Dziś spieszę donieść, że bank zmienił swą decyzję i tablety dostaną wszyscy, którzy brali udział w promocji i spełnili warunki. Sukces, jednak zawdzięczamy społeczności jaka zebrała się wokół sprawy. To najlepszy dowód na to, że w jedności siła. Cieszę się, że otrzymam tablet, ale jeszcze bardziej się cieszę z faktu, że jako grupa mamy realną siłę i możemy walczyć z każdym. Jako rodzic, wiem już co zrobić, by w razie potrzeby walczyć o ważną sprawę dla moich dzieci.

 Nauka dla nas

Takie akcje jak ta, dają do myślenia. W jedności siła, gdy się zbierzemy w grupę i będziemy czuć, że racja jest po naszej stronie, to nikt, nawet bank, rząd, korporacje czy ktokolwiek inny nie stanie nam na drodze. Media internetowe, takie jak Facebook, potrafią skutecznie połączyć ludzi. I dobrze. Jako rodzice często narzekamy na „śmieciowe” jedzenie w sklepikach, brak placów zabaw, czy przemoc w szkole. A przecież wystarczy czasem zebrać się, napisać petycję i można wszystko zmienić. Jednak sprawa musi być ważna, a determinacja spora. Tylko to gwarantuje sukces.

Rozejrzyj się wokół siebie

Czy słyszałeś o Budżecie Obywatelskim, a czy w twojej okolicy działają stowarzyszenia? Rozejrzyj się wokół siebie i zobacz, co możesz zmienić, a potem poszukaj innych, bo w jedności siła, połączcie siły i zmieńcie to, co wam przeszkadza, co uważacie, że jest złe, lub po prostu zróbcie coś dla swoich dzieci! W wielu miastach, w tym roku każdy mieszkaniec miał możliwość realnego wydanie pieniędzy z budżetu miejskiego, na projekty które zostały zgłoszony również przez mieszkańców. To w przeciwieństwie do wyborów parlamentarnych, podnosi lokalnie nasz standard życia. To działa. A w szkołach? Mamy przecież tzw. trójki klasowe, do których nikt iść nie chce, bo czasu szkoda, bo nic się nie da zrobić, bo… Nie chcę już więcej słuchać, że czegoś się nie da. Otóż da się! Mamy na to świeżutki dowód. Wygraliśmy z bankiem! W jedności siła!